Monitoring

Monitoring często używany skrót to CCTV . System Kamer wewnętrznych lub zewnętrznych ,który skutecznie pozwala poprawić bezpieczeństwo i kontrolę obiektu. Co raz częściej do budowy systemu monitoringu stosuje się kamery sieciowe potocznie nazywane IP , pozwalające wykorzystać naszą sieć komputerową. Zastosowanie takiej technologii daje nam możliwość zastosowania urządzeń, które pozwalają w uzyskaniu lepszej jakości obrazu oraz dostarczaniu dużej porcji danych (szczegóły nagrania)

Zastosowanie kamery IP pozwala zwiększyć pole monitorowania niż w przypadku kamer Analogowych np. jedna kamera IP o rozdzielczości 2 MP może pokryć taki sam obszar jak trzy kamery analogowe i wciąż mieć większą jakość obrazu.  Nowinką systemu może być podłączenie do sieci LAN i poprawne skonfigurowanie pozwoli wysłać na pocztę elektroniczną zdjęcia z informacją o ruchu.

Warto  zwrócić uwagę na coraz popularniejsze kamery IP wyposażone w 2 megapikselowe (2MP) przetworniki obrazu, które rejestrują obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli ,a co za tym idzie wyższa rozdzielczość więcej szczegółów.

2186_bcs-tip4800air

 

 

  –  Zdjęcie przedstawia kamerę tubową 

 

 

2223_bcs-dmip1200ir-e

 

 

 – Zdjęcie przedstawia kamerę kopułkową

 

 

Przy zastosowaniu systemu kamer w domu mamy możliwość podglądu na żywo, podglądu nagrań będąc po za domem

bcs-viewer-lite-zastosowanie

 

Należy pamiętać , że sercem naszego systemu CCTV jest rejestrator ,który magazynuje nagrania i postawa nam na ich przeglądanie. 3