Telewizyjne TV SAT

Nasza firma oprócz rozwiązań dotyczących kina domowego oraz inteligentnego domu, zajmuje się również montażem szerokiej gamy urządzeń pozwalających na odbiór telewizji satelitarnej. Pamiętajmy, by w trakcie przygotowania projektu instalacji audio-wizualnej, nie zapomnieć o instalacji TV/SAT. Urządzenia, które montujemy, gwarantują odbiór programów naziemnych i satelitarnych we wszystkich pomieszczeniach w domu, czy też w mieszkaniu.

 

sat1

Przykład instalacji anteny satelitarnej na stojaku bezinwazyjnym.

 

Zamontowana na dachu czasza antenowa o średnicy minimum 80 cm (tak zwany zez), umożliwia nam odbiór kilku pozycji satelitarnych. Antena ustawiona na pozycję Hot Birda, przy zamontowaniu dodatkowych konwerterów, obejmuje również pozycje Astry 1 oraz Eurobird i Astry2. Całość umożliwia nam odbiór ponad kilkuset programów.

instalacje2

Technologia

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego sprzętu do odbioru telewizji satelitarnej, powinniśmy się rozeznać, czy lokalizacja naszego domu czy też mieszkania, jest odpowiednia do tego typu instalacji. Dokładniej chodzi o to, czy z danego sprzętu w naszym domu, będziemy w stanie w naszym domu odbierać konkretne stacje telewizyjne.

Chcąc korzystać z jakiejkolwiek platformy cyfrowej lub też mieć dostęp do programów (niekodowanych), należy zamontować antenę satelitarną (czaszę) tak, aby miała kierunek południowy na satelitę Hotbird 13E.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy dany kierunek będzie odpowiedni, wystarczy spojrzeć na anteny satelitarne zamontowane na sąsiednich budynkach i podpatrzeć, w jakim kierunku są one zwrócone. Warto również zwrócić uwagę czy coś nie stoi na przeszkodzie i nie będzie przysłaniało sygnału. W przypadku montażu anteny z boku budynku mogą to być na przykład wysokie drzewa czy tez sąsiednie budownictwo w bliskiej odległości.

Nasza firma, wykonując projekt oraz montując całość, używa wyłącznie urządzeń renomowanych firm. Posiadają one gwarancję odnośnie jakości oraz ochronę inwestycji zleceniodawcy. Wykorzystujemy technologie przesyłu sygnału telewizyjnego, które są oparte na przewodach miedzianym i światłowodach. Wszystko to sprawia, że potrafimy przesłać sygnał TV na bardzo duże odległości w znakomitej jakości.

Instalacje TV wykonujemy, począwszy od wykonania projektu i położenia okablowania, a skończywszy na dostarczeniu i skonfigurowaniu urządzeń aktywnych. W trakcie pracy nad projektem instalacji TV proponujemy rozwiązanie nie tylko spełniające aktualne potrzeby klienta, ale także uwzględniające możliwość dalszego rozwoju sieci.

Poniżej prezentujemy przykładowe schematy połączeń w domu jednorodzinnym, umożliwiające odbiór kanałów naziemnych i satelitarnych. Instalacja tego typu umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz jednego programu satelitarnego we wszystkich gniazdkach.

Jeżeli wybrano tuner HD to na telewizorze podłączonym bezpośrednio do niego, wówczas możliwy jest odbiór w rozdzielczości HD, natomiast sygnał wysyłany przez modulator do pozostałych telewizorów jest w rozdzielczości SD.

32

 

Osprzęt

Osprzęt to wszystkie urządzenia końcowe, takie jak: dekodery, tunery satelitarne. Są one bardzo ważnymi składnikami instalacji. Urządzenia te umożliwiają nam odbiór konkretnych programów oraz dzięki obecnej technologii, dają opcję zapisu na twardym dysku. Spośród dość szerokiej oferty, sprzęty tego typu możemy podzielić je na kilka klas:

  • Dekodery FTA (Bez Abonamentu)
  • Dekodery CI (Moduł dostępu)
  • Dekodery DVB-T (Naziemna Telewizja Cyfrowa)
  • Dekodery PVR (Z możliwością zapisu programów na twardy dysk)
  • Dekodery HD ( możliwość odbioru programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości)

Wraz z malejącymi cenami sprzętu telewizyjnego typu LCD, które w większości posiadają juz funkcje HD, odczuwalny jest również wzrost zainteresowania dekoderami w tym systemie. Dzisiaj w ofercie programowej nie ma zbyt dużego wyboru, jednakże pamiętajmy, że jest to dopiero początek tej technologii. Jakość HD pozwala nam cieszyć się bardzo wyrazistym obrazem.

2

 

Zaletą takiego zestawu multiruumowego jest możliwość korzystania niezależnie z dwóch TV w tym samym czasie. Platforma cyfrowa NC+

12

Oferta NC+ mutiroom z wykorzystaniem pięciu niezależnych dekoderów.