Sterowanie oświetleniem

Oświetlenie to jedno z najważniejszych elementów w budynku zarówno mieszkalnym, jak i biurowym. Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, w których światło ma istotne znaczenie, jako jedno z najważniejszych czynników wpływających na nasze samopoczucie oraz komfort psychiczny.

11

Sterowanie oświetleniem jest jednym z elementów inteligentnego budynku i pozwala na osiągnięcie idealnych warunków dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Polega na ustawieniu różnych funkcji oświetlenia w zależności od zaistniałych potrzeb użytkowników oraz panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Dzięki niemu istnieje możliwość sterowania zapalaniem i gaszeniem światła (poprzez instalowanie czujek ruchu) oraz zmianie jego natężenia (ustawienie scen świetlnych).

21

Sceny świetlne to doskonałe rozwiązanie sprawdzające się w zarówno w dużych, reprezentacyjnych pomieszczeniach, jak i kameralnych pokoikach. Polega na zmianie oświetlenia panującego w danym pomieszczeniu za pomocą naciśnięcia przycisku bez konieczności ingerencji w istniejącą instalację elektryczną. Z innego oświetlenia, bowiem skorzystamy podczas romantycznej kolacji a z innego podczas oglądania telewizji czy wystawnego przyjęcia.