Głośniki kino

Głośniki

Na naszym rynku mamy szeroka gamę dostępnych produktów producentów z całego świata. Głośniki możemy podzielić na trzy kategorii: Głośniki wolnostojące, głośniki natynkowe oraz głośniki instalacyjne.

Głośniki wolnostojące:

Charakteryzują się wysokiej, jakość brzmieniem, doskonałymi możliwościami stereofonicznymi. Niestety ich gabaryty często nie pozwalają na umieszczenie w mieszkaniu czy pokoju odsłuchowym. Są to najbardziej znane i wykorzystywane systemy głośników. Wykończenie głośników możemy dobierać wedle wzorów wykończeń, jakie proponuje nam producent.

 

glosniki-front

 

To tradycyjne kolumny głośnikowe, które dzielimy na kolumny podłogowe i podstawkowe. Kolumny te doskonale są nam znane a w szczególności mają swoje zastosowanie w Hi-Fi a ostatnimi czasy także w Kinie Domowym.

Ze względu na przeznaczenie kolumny, zwłaszcza, jeśli chodzi o zestawy kina domowego 5.1, Możemy je podzielić na:

Kolumny frontowe – zwykle dwie kolumny o największej mocy np. przy zestawie 5.1, Które zapewniają sygnał dla prawego i lewego kanału. Można je wykorzystywać także do odtwarzania sygnału stereofonicznego.

 

Kolumna centralna

centerKolumna centralna – powinna być umieszczona przed słuchaczem, pomiędzy kolumnami frontowymi odpowiada ona za przekaż wokali, dialogów w filmach nagranych w systemie 5.1

Kolumny surround

surround

Kolumny surround – powinny być ustawione dosyć szeroko i nieco z tyłu miejsca odsłuchu i skierowane na nie, z resztą tak samo jak kolumny frontowe i centralna. Dźwięk dochodzący z tych kolumn to zwykle dodatkowe efekty, które dają wrażenie przestrzenności, przez co słuchacz ma wrażenie jak by znajdował się w środku akcji;

Subwoofer

subwoofer

Subwoofer – kolumna, która odpowiada za przetwarzanie najniższych częstotliwości. Często ma on wbudowany własny wzmacniacz. Umiejscowienie subwoofera nie ma zwykle znaczenia, ponieważ najniższe tony są bezkierunkowe

 

 

Kolejną grupę głośników które możemy zastosować w systemach dźwięku przestrzennego  są głośniki do zawieszenia na ścianie , suficie tzw. Głośniki natynkowe.

Głośniki natynkowe:

5-1

Głośniki, które cieszą się zainteresowaniem klientów ze względu na wielkość i sposób montażu. Kiedy nie mamy możliwości postawienia np. w salonie dużych głośników podłogowych to rozwiązanie będzie alternatywą i nie koniecznie wiąże się to z utratą, jakości słuchanej muzyki?

 

 

Głośniki instancyjne

5-1gk

Zastosowanie cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów i projektantów wnętrz. Głośniki te doskonale nadają się zarówno do systemów Multiroom, systemów stereo, oraz nagłośnienia sal konferencyjnych, i innych pomieszczeń. Ich kształty oraz sposób ukrycia w ścianie lub suficie daje niezwykle duże możliwości montażowe.