Elektronika

Podstawowym elementem Kina Domowego jest wysokiej klasy elektronika. To dzięki niej cieszymy się możliwościami systemów wielokanałowych w naszych domach. Wszystko by w pełni przenieść wrażenia wielkiej sali kinowej do naszego domowego pomieszczenia. Odtwarzacz Blu-ray , amplituner, każdy z tych elementów jest niezwykle istotny, bez którego system kina domowego nie może istnieć.

marantztrio

Odtwarzacz Blue-ray

Odtwarzacz Blu-ray jest nośnikiem danych o dużej rozdzielczości, a co za tym idzie jest w stanie odtworzyć nam czysty i poruszający dźwięk oraz obraz, który dokładnie odpowiada założeniom reżysera. Odtwarzacz BD (Blu-ray Disc) zapewnia wyjątkową, jakość nie tylko z płyt Blu-ray, ale również z płyt CD i DVD, ale również często certyfikat DLNA 1.5, a nawet zapewnia dostęp do usług wideo na żądanie jak np. Netflix oraz YouTube. Dla bardziej wyma aby zapewniać najlepszą jakość dzwięku analogowego w standardzie stereo z nośników CD i SACD, w odtwarzaczu np. Marantz zostały wykorzystane przetworniki C/A 32bit/192kHz

marantzub

Amplituner

Centralna jednostka sterująca całym zestawem kina domowego oraz urządzeniami skonfigurowanymi z nim.

Amplituner stanowi podstawowy element zestawów Audio–Video. Zawiera on zestaw gniazd wejściowych i wyjściowych. Wejściowe to gniazda do podłączenia innych źródeł dźwięku, takich jak, gramofon, odtwarzacz DVD/Blue-ray, stacja dokująca Ipod i wiele innych urządzeń. Do wyjściowych należą między innymi gniazda do przyłączenia zespołów głośnikowych.

ampmaratz

Amplitunery często były postrzegane tylko i wyłącznie z kinem domowym, jako wielokanałowy wzmacniacz do kina domowego.

W dzisiejszych czasach funkcje amplitunerów, poza udoskonaleniami przetworników obrazu i dźwięku, rozwija się się w kierunku nie tylko związanymi tylko z kinem domowym, ale np. przygotowane są do pracy w domowej sieci czy do podłączenia stacji dokujących czy też do pracy wielostrefowej (nagłaśniania wielu pomieszczeń – Multiroom) Stając przed zakupem amplitunera warto rozważyć czy nie wykorzystamy go np. do nagłośnienia innego pomieszczenia wykorzystując jego funkcję Multiroom ( zone room ) bez konieczności budowania kolejnego systemu w domu.